START AKTUALNOŚCI O NAS KONTAKT  DOŁĄCZ DO NAS


Zmiany przepisów ustawy o przeciwdziałaniu przemocy oraz kodeksu postępowania cywilnego

Uprzejmie informujemy o najistotniejszych zmianach w kodeksie postępowania cywilnego, które obowiązują od 1 lipca 2023 roku.
Art.17 pkt 4kpc zmiana właściwości sądów rejonowych, które będą orzekały w sprawach, w których wartość przedmiotu sporu wynosi do 100 000 zł

Webinarium "Czynniki ryzyka krzywdzenia dzieci w rodzinie, objawy dziecka krzywdzonego. Analiza śmiertelnych przypadków krzywdzenia dzieci. Współpraca sądu opiekuńczego z innymi instytucjami w zakresie pomocy dziecku"

W związku z potrzebą szkolenia zapraszamy sędziów rodzinnych na bezpłatne szkolenie online pt: "Czynniki ryzyka krzywdzenia dzieci w rodzinie, objawy dziecka krzywdzonego. Analiza śmiertelnych przypadków krzywdzenia dzieci", które odbędzie się 6 czerwca 2023 roku w godzinach 19.00-20.30.

Wykład online "Prawo ukraińskie w sprawach rodzinnych" 16 maja 2023 roku

W ostatnim czasie odnotowujemy znaczny wpływ spraw rodzinnych dotyczących obywateli Ukrainy. Konieczność stosowania prawa ukraińskiego dotyczy w szczególności spraw takich jak ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa, rozwód, alimenty czy przysposobienie. Przy rozpoznawaniu spraw niezbędna jest również znajomość prawa ukraińskiego z zakresu spraw opiekuńczych

Józef Musioł skończył 90 lat

W dniu 9 stycznia 2023 r. Pan Sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku i Honorowy Prezes naszego Stowarzyszenia- Józef Musioł skończył 90 lat. Z tej okazji w Koszęcinie odbyła się piękna uroczystość, podczas której Prezes Ewa Ważny oraz członkini Ewa Litowińska złożyły jubilatowi w imieniu członków Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych w Polsce najlepsze życzenia.

Życzenia

Świąt Bożego Narodzenia pełnych rodzinnego ciepła, serdeczności oraz spełnienia marzeń małych i dużych w Nowym Roku


Seminarium "Nowe obowiązki sądów opiekuńczych w Ustawie z dnia 7 października 2022 roku o zmianie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej..."

Od 1 lutego 2023 roku wejdą w życie kolejne zmiany przepisów i nowe obowiązki sądów opiekuńczych zawarte w Ustawie z dnia 7 października 2022 roku o zmianie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz niektórych innych ustaw( Dz.U. z dnia 19 października 2022 roku pozycja 2140). Przepisy w załączeniu.

Rozpoczynamy nowy cykl "Warto przeczytać"

Zachęcamy Państwa do przeczytania książki Piotra Jaconia "My, Trans", Wydawnictwo RM. Książka jest zbiorem wywiadów z osobami, które przeszły przez proces tranzycji - o ich życiu, o relacjach z rówieśnikami, z rodziną, braku akceptacji społecznej, lękach, o przeszkodach jakie muszą pokonać, by osiągnąć cel, jakim jest życie zgodnie z odczuwaną płcią.

Rozmowy Poza Schematem

W dniu 8 listopada 2022 roku Prezes Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych w Polsce - SSO Ewa Ważny była gościem programu edukacyjnego "Rozmowy Poza Schematem" prowadzonego przez mediatorów Janusza Kaźmierczaka i Magdalenę Grabarczyk -Brodkę. Jako sędzia orzekająca w sprawach rodzinnych- odwoławczych w Sądzie Okręgowym w Gdańsku, wizytator do spraw rodzinnych i nieletnich a także koordynator do spraw mediacji w tych sprawach odpowiadała na pytania prowadzących w zakresie drogi do zawodu sędziego rodzinnego


[1]  2  3  4  5 

KOMUNIKATY
OPINIE
OŚWIADCZENIA
UCHWAŁY
PUBLIKACJE
KONFERENCJE
GALERIA FOTO
KONKURSY
KONGRESY

©Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych w Polsce Polityka prywatności Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, reklama, hosting, programowanie, edukacja, internet