Dołącz do Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych w Polsce
Ze Statutu Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych wynika, że członkiem zwyczajnym może być sędzia, w tym sędzia w stanie spoczynku. Członkostwo nie ustaje w przypadku przejścia sędziego do innego zawodu prawniczego. Członek zwyczajny ma prawo do: czynnego i biernego wyboru władz Stowarzyszenia, udziału w zebraniach, odczytach, kursach i konferencjach naukowych organizowanych przez Stowarzyszenie, korzystania z urządzeń Stowarzyszenia, zwracania się bezpośrednio do wszystkich władz Stowarzyszenia, noszenia odznaki organizacyjnej.
Członkiem nadzwyczajnym może być pracownik naukowy zajmujący się problematyką rodzinną, opiekuńczą i nieletnich a także osoba wykonująca czynności, o których mowa w przepisach prawa o ustroju sądów powszechnych, w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, opiekuńczego i nieletnich, jeżeli uzyskała pisemną rekomendację przynajmniej trzech członków zwyczajnych.
Decyzję o przyjęciu członka zwyczajnego i nadzwyczajnego podejmuje Zarząd na podstawie pisemnej deklaracji i oświadczenia gotowości uiszczenia składek członkowskich.
Członkostwo honorowe nadaje Walne Zebranie na wniosek Zarządu osobom szczególnie zasłużonym dla Stowarzyszenia lub sądownictwa rodzinnego.
Więcej informacji o członkostwie w Stowarzyszeniu (prawa i obowiązki) znajduje się w Statucie Stowarzyszenia.
Pobierz plik:
Deklaracja członkowska